ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Podporujeme vzdělávání v regionu

Iveco Czech Republic podporuje technické vzdělávání v regionu

Vysoké Mýto, 25. května 2021

Společnost Iveco Czech Republic, a. s. vyhlásila soutěž pro studenty technických středních škol ve Vysokém Mýtě a okolí. Cílem je podpořit soutěživost a zručnost studentů a rozvíjet spolupráci s místními středními školami.

Iveco Czech Republic dlouhodobě podporuje technické vzdělání ve svém regionu. V rámci toho v uplynulém týdnu firma také věnovala Střední škole automobilní Holice finanční dar ve výši 50 000 korun na její rozvoj, zkvalitnění prostředí a prostředků pro výuku. 

Technická soutěž, určená pro studenty oboru karosář, má celkem tři kola. První z nich se odehrálo 19. května právě na SŠA Holice. Účastnily se dvoučlenné týmy z třetích ročníků, vedle studentů z Holic také Střední škola technická Vysoké Mýto a Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí.

Zadáním bylo prokázat dovednosti v oboru karosář. Studenti proto řešili na čas praktické úkoly na třech pracovištích. Holičtí studenti využili „domácího prostředí“ a v úvodním kole jejich tým zvítězil. Absolutním vítězem se stal člen týmu Antonín Havíř.

Druhé místo obsadila Střední škola technická Vysoké Mýto a na třetím místě se umístila Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí. Zbývající dvě kola se odehrají právě na těchto dvou školách.

 

Podpora vzdělávání a sociální odpovědnost

Mezi klíčové priority společenské odpovědnosti Iveco Czech Republic a. s. patří pomoc regionálním zdravotnickým institucím, sociálním zařízením, podpora rozvoje dětí a mládeže v regionu, systematická podpora všech úrovní škol (mateřské, střední i vysoké školy) a mnoho dalších.

Záměrem spolupráce se středními školami je podporovat technické vzdělávání na blízkých školách, aby studenti při nástupu do praxe ovládali základní dovednosti zvoleného oboru.