ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Urbanway pro město Martin

Autobusy IVECO na CNG budou jezdit pro slovenské město Martin

Vysoké Mýto, 26. května 2021

 

IVECO BUS dodá prostřednictvím Tempus - Trans s.r.o.,  autorizovaného  dealera značky IVECO BUS, na Slovensku nové autobusy na CNG pohon pro město Martin. Jedná se o 35 vozů řady Urbanway o délce 12 metrů. Nabídka autobusů IVECO zvítězila ve veřejném výběrovém řízení vypsaném v březnu. Moderní autobusy na stlačený plyn poputují na Slovensko už na konci tohoto roku.

 

„Chtěl bych poděkovat všem, kdo se podíleli na procesu této veřejné zakázky, protože díky nim budou moci už příští rok obyvatelé města Martin využívat velmi ekologické nízkopodlažní autobusy na CNG pohon. Věřím, že obyvatelé ocení jejich komfort a design. Tímto máme za sebou první velmi důležitou etapu budování našeho vlastního dopravního podniku,“ prohlásil primátor města Martin Ján Danko.

 

„Ve čtvrtek 6. května 2021 jsem podepsal oficiální smlouvu na dodávku autobusů s touto společností a tímto bych chtěl vítězné společnosti pogratulovat.

Pevně věřím, že spolu navážeme velmi úspěšnou spolupráci, která povede k výsledkům, které si všichni tak přejeme“, řekl ředitel Dopravního podniku města Martin Jan Slamka.

 

Urbanway se vyznačuje vysokým standardem. Má příjemný vnitřní prostor, inteligentní a rafinovaný design s novými světly a stylem. Toto uspořádání zajišťuje pohodlí té nejvyšší kvality jak pro řidiče, tak pro cestující, při té nejlepší obslužnosti vozu.

Autobusy IVECO Urbanway Natural Power vykazují emise podstatně nižší než limity stanovené aktuálními normami, zejména pokud jde o částice, které jsou jednou z příčin onemocnění dýchacích cest v městských centrech. U vozů na zemní plyn se hladina jemných částic blíží nule a hladina NOx se sníží o více než třetinu. Hlukové emise jsou podstatně nižší a vibrace jsou minimální ve všech provozních režimech. To představuje dvě významné výhody pro řidiče, cestující a obyvatele zejména během nočního provozu.

 

Urbanway Natural Power by samozřejmě mohl také pomoci šetřit přírodní zdroje, protože je stoprocentně kompatibilní s biomethanem produkovaným z organického odpadu. Vozidlo tak má vynikající uhlíkovou bilanci a konkrétně přispívá k energetickému přechodu v místní veřejné dopravě. Přínosem pro životní prostředí je snížení produkce skleníkových plynů až o 95%.

 

„Věříme, že cestující ocení nejen komfort a moderní prvky, ale i optimalizované náklady a k životnímu prostředí šetrný provoz. Tato objednávka je dalším potvrzením naší pozice jasného lídra na slovenském trhu,“ uvedl Jan Kimla, obchodní ředitel IVECO BUS pro trhy střední a východní Evropy.