ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

URBANWAY Hybrid CNG

IVECO BUS představuje 18m dlouhý URBANWAY Hybrid CNG, ideální řešení městské dopravy pro udržitelnou mobilitu

IVECO BUS navazuje na uvedení 12 m dlouhého městského autobusu URBANWAY Hybrid CNG na trh na začátku letošního roku a představuje novou hybridní technologii u kloubové verze URBANWAY poháněné zemním plynem, což je další krok vpřed ve vývoji nabídky energetického mixu. S příchodem nového 18m dlouhého URBANWAY Hybrid CNG kompatibilního s biometanem rozšiřuje IVECO BUS svou nabídku pro městskou dopravu, aby podpořil provozovatele dopravy v jejich energetickém přechodu.

Tento nový kloubový URBANWAY Hybrid přináší 16% úsporu paliva ve srovnání s plynovou verzí a snížení emisí CO2 až o 16 % spolu s výrazným zlepšením celkových nákladů na vlastnictví.


Lyon, 13. října 2022

IVECO BUS prezentuje na veletrhu Autocar Expo v Lyonu ve dnech 12. až 15. října nový kloubový URBANWAY Hybrid kompatibilní s biometanem. Nové vozidlo je k dispozici také v systému Bus Rapid Transit (verze BRT) pod názvem CREALIS. Toto představení je součástí strategie výrobce, který je lídrem v oblasti alternativních pohonů, a to prosazovat přechod na energetiku pomocí kombinace technologií, které zákazníkům poskytují výběr řešení podle požadavků jejich poslání a provozu. Dodávky nového URBANWAY Hybrid v 18metrové verzi budou zahájeny koncem roku."V IVECO BUS jsme přesvědčeni, že pro podporu nezbytné energetické transformace je nutný energetický mix. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli u našich kloubových modelů URBANWAY a CREALIS kombinovat zemní plyn s vysoce výkonnou a efektivní hybridní technologií. Touto novinkou IVECO BUS dále rozšiřuje svou nabídku městských vozidel pro udržitelnou a hospodárnou mobilitu," vysvětluje Stéphane Espinasse, IVECO BUS Head of Sales and Products.

Hybridní technologie nové generace s elektrickým pohonem vyvinutá v úzké spolupráci se společností Voith přináší výrazné snížení nákladů na energii a emisí CO2 ve srovnání s předchozími generacemi a zároveň optimalizuje celkové náklady na vlastnictví.

Stejně jako u 12m dlouhé verze zahrnuje hybridní řešení představené v kloubovém vozidle URBANWAY 48V baterii spojenou s převodovkou DIWA NXT a osvědčeným motorem Cursor 9. Převodovka DIWA NXT je kombinována s výkonným rekuperačním elektromotorem o špičkovém výkonu 35 kW, který funguje jako startér a generátor pro rekuperaci kinetické energie akumulované během zpomalovací a brzdné fáze, s vysokoenergetickou baterií LTO (48 V) umístěnou na střeše. Elektromotor podporuje motor Cursor 9 ve fázích zrychlování, aby se ušetřilo palivo.

Nové řešení je také vybaveno funkcí Stop & Start, která uživatelům a obsluze nabízí řadu výhod. Eliminuje hluk a vibrace, což vede k většímu pohodlí cestujících, obyvatel a chodců na zastávkách a dále zlepšuje úsporu paliva.

Díky těmto funkcím přináší nová generace URBANWAY Hybrid 16% úsporu paliva ve srovnání s nehybridní verzí - což je důležitá výhoda v době, kdy se místní úřady a provozovatelé potýkají s rostoucími náklady na energie. Toto hybridní řešení na obnovitelné palivo jim navíc umožňuje snížit emise CO2 až o 16 %. V kombinaci s biometanem se snížení emisí CO2 zvyšuje až na 83 %.

Jednodušší konstrukce tohoto hybridního řešení nové generace, které nemá nákladné vysokonapěťové komponenty, spolu s úsporou nákladů na palivo výrazně snižuje celkové náklady na vlastnictví ve srovnání s předchozími plně hybridními technologiemi.


Široká nabídka řešení pro městskou dopravu

Díky této hybridní technologii nové generace pro své řady URBANWAY a CREALIS rozšiřuje IVECO BUS svou nabídku pro městskou dopravu, která nyní nabízí výběr z:

- 12metrové standardní a 18metrové kloubové modely URBANWAY vybavené motorem Cursor 9 ve verzích Diesel a XTL.- 10,5, 12 a 18metrové modely URBANWAY s motorem Cursor 9 na zemní plyn.

- 10,5, 12 a 18metrový URBANWAY s motorem Cursor 9 na zemní plyn.
- 12- a 18metrové modely CREALIS ve verzích Diesel, XTL a Natural Gas.